Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5560

Skanowanie laserowe

Skanowanie Laserowe

Pomiar konstrukcji obiektów budowlanych

Skanowanie laserowe pozwala w krótkim czasie wykonać precyzyjny pomiar każdego rodzaju konstrukcji. Dla naszych klientów wykonywaliśmy skanowania hal o powierzchni ok. 15000 metrów kwadratowych w czasie ok. 2 godzin.

 

Pomiar przemieszczeń obiektów mostowych

Z pomocą skanera laserowego można wykonać inspekcję obiektu mostowego. Powyższy przykład pokazuje pomiar nawierzchni jezdni i obiektu mostowego znajdującego się pod jezdnią. Analiza miała na celu określenie i umiejscowienie odkształceń nawierzchni. Pomiar posłużył do dalszych analiz.

Pomiar modelu drogi pod ruchem

Pomiar drogi, zwłaszcza w miejscu, gdzie odbywa się ciągły ruch pojazdów to wyzwanie z jakim często się spotykamy. Z zastosowaniem skanowania laserowego jesteśmy w stanie wykonać taki pomiar bez potrzeby wstrzymywania ruchu a przede wszystkim bezpiecznie.

Inwentaryzacja architektoniczna obiektów budowlanych.

Jednym z ciekawszych zastosowań skanowania laserowego jest inwentaryzacja zabytków. Wykorzystując skaner można w krótkim czasie wykonać szczegółową inwentaryzację nawet najbardziej skomplikowanych architektonicznie obiektów uzyskując obraz nawet najbardziej skomplikowanych detali. Jest to nieoceniona pomoc przy późniejszym odtwarzaniu skomplikowanych wzorów jakimi często ozdobione są zabytki.